Uvod pokračovanie

Pomerná blízkosť k Popradu hlavného hrebeňa Tatier tvorí mestu nádhernú kulisu. V okolí mesta sa rozprestierajú poľnohospodárske pozemky, ktoré prechádzajú do súvislých lesných komplexov. V malebnom predpolí Vysokých Tatier sa od roku 1946 začali písať dejiny tzv. veľkého Popradu, ktorý sa do vedomia obyvateľov Slovenska, ale aj do vedomia medzinárodnej pospolitosti zapísal ako brána do najmenších európskych veľhôr.
História - Popradu
Skutočné dejiny Popradu sa začali už v dávnoveku. Odvtedy sa vlastne život na tomto území nezastavil. Pracovné nástroje, keramika, zbrane – to všetko svedčí o tom, že na území Popradu a jeho blízkeho okolia pulzoval život, vládol čulý obchodný ruch už tisícročia pred narodením Krista a neustal ani po prelome letopočtov.
Poprad, o ktorom sa zachovala prvá písomná zmienka z roku 1256, bol 690 rokov, teda celý stredovek a novovek (až do roku 1946) len jedným z miest, ktoré tvoria dnešné 54-tisícové mesto.
Z Popradu nie je nikde ďaleko.
Mesto Poprad je ideálnym východzím bodom na horskú turistiku, cyklistiku, lyžovanie, ale aj rybolov - muškárenie, prívlačovanie. Od Popradu je aj na "skok" Vodná Nádrž Liptovská Mara. Cesta z Poradu na túto vodnú nádrž vďaka dialnici je veľmi rýchla. Na Liptovskej Mare medzi najobľúbenejšie rybolovné techniky patrí lov kapra na boilies, prívlač a sporadicky aj muškárenie.
<<<< späť

Navrch stránky